ZA OBZOREM...

Za obzorem...

Pod tímto názvem se ukrývá výstava rozsáhlé sběratelské kolekce pana Tomáše Hobzíka z Mělníka, která se zaměřuje na stavby, ze kterých je možno pohlížet kamsi za obzor. V případě naší země jsou to především rozhledny a věže, ve světovém měřítku pak majáky.

Základ sbírky tvoří modely z papíru, dřeva, plastu i kovu, které představují celosvětovovou ukázku majáků (dnes třetí největší kolekce v Evropě) a modely českých a slovenských rozhleden a věží, která svým rozsahem nemá ve světě obdoby. Celá kolekce dnes obsahuje více jak 300 unikátních modelů. Mnoho z nich existuje pouze v jednom jediném originálním kusu, takže nikde jinde je nelze vidět.

Modely autor doplňuje sběratelskými předměty z dané oblasti, ať už jsou to poštovní či turistické  známky, pohlednice, sběratelská razítka, medaile, puzzle atd.

Část této kolekce, zaměřená na naší vlast, letos navštíví naše muzeum.

Bude zde k vidění těměř 200 modelů rozhleden, věží, ale překvapivě i několik modelů, které se dají nazvat slovem maják, přestože nejsme zrovna majákovou velmocí. Přijďte se podívat a možná že najdete tu rozhlednu či věž, na které jste někdy stáli a rozhlíželi se do okolí, nebo Vás výstava namotivuje k nějaké návštěvě. A to je jeden z jejích hlavních účelů, neboť naše země je krásná a kdo ví, co je právě za obzorem.