soutěž ŽIVÁ ZAHRADA - cena veřejnosti

Soutěž vyhlásilo v únoru letošního roku pro kolektivy žáků MŠ, ZŠ i SŠ
EC Dymnivka při DDM Postoloprty ve spolupráci s Oblastním Muzeem v Lounech, Městem Louny, ČZS a KČT. Soutěžním úkolem bylo navrhnout takovou zahradu, aby splňovala kritéria přírodní – živé – zahrady, tedy takové, která umožňuje spoustě dalších živočichů sdílet v souladu s námi lidmi její prostor. Hospodaříme na ní tak, abychom podpořili přirozený vývoj zahradního ekosystému, budujeme hmyzí hotely, zakládáme broukoviště apod. Forma zpracování byla ponechána volné fantazii žáků a jejich pedagogů. Celkem se zúčastnilo 10 kolektivů dětí, žáků a studentů. V kategorii MŠ je to Mš ČSA Louny, v kategorii I. st. ZŠ jsou to 3A, 3B a 3C ZŠ P. Holého, 1.tř ZŠ J.A.K., 3.tř. ZŠ Lenešice a 1.-5. Tř. ZŠ Ročov, v kategorii II. st. ZŠ je to 8.a 9. Tř. ZŠ kpt. O. Jaroše a 8.B ZŠ J.A.K, v kategorii SŠ je to 2.ročník OA a SOŠ G.F.Fajtla. Sešly se práce zpracované formou 3D modelů, leporela 3D nebo vyvedená v kresbě mastným pastelem, dále jednoduché kresby a rovněž počítačová prezentace v power pointu. Všechny projekty byly vystaveny do 17.4. v DDM Postoloprty a od 20.4. jsou přemístěny v prostorách Oblastního Muzea v Lounech, kde bojují o Cenu veřejnosti, kterou je velký zahradnický dort Růži zahradnice. V průběhu dvou týdnů mohou návštěvníci Muzea dát svůj hlas tomu projektu, který se jim nejvíce líbí. Po uplynutí této doby bude cena společně s vyhodnocením vítězů v jednotlivých kategoriích předána přímo na školách kolektivům dětí. Kromě košíků a lopat Růži zahradnice patří k cenám také zábavně naučný den na Ejemově chatě na Červeném vrchu, který může být zpestřen pro zájemce i přespáním.