ŠMODRCHÁNÍ LAMPIČEK

Chcete-li, přijďte si ušmodrchat lampičku.

 

Zveme Vás na "Šmodrchání lampiček" v neděli 18. 12. 2016 do Oblastního muzea v Lounech, a to od 13:00 do 16:00 (dá se přijít i jen na chvilku).

Přisednout může kdokoliv z příchozích, sám, s ratolestí, s ratolestmi, s rodinou, s přáteli. Mohou jen chvilku posedět, odpočinout si ve vánočním shonu. Mohou, jako my, zkusit vyrobit lampičku pro betlémské světlo, přistrojit (ušmodrchat) zavařovací sklínku provázkem, stužkou, korálky, uchem z bezu. Lampičku si mohou hned odnést a letos i s plaménkem z Betléma.

Sklínky, papírový provázek a pár drobností skauti přinesou. Příchozí si mohou přinést své krášlení, svou sklínku od zamilované marmelády.

 

Jak si takovou lampičku nejlépe ušmodrchat?

       V létě nasbíráte co nejvíce meruněk. Uděláte marmeládu a vyberete pro ni v komoře hezkou sklínku. V prosinci tu marmeládu zbaštíte a máte sklínku pro plamínek z Betléma. A vůbec nevadí, jestli jste v létě meruňky rovnou smlsli a teď nemáte sklínku - stačí přijít, rádi Vám sklínky a provázek darujeme - baštit marmelády je jedním z našich nejsladších skautských dobrých skutků.

příjemné vánoční těšení

za kurýry betlémského světla ze skautského střediska Louny,
                        přejí Standa a Svišťa, svista@ln.cz, 602 969 737