Mezinárodní den archeologie

Již zítra se v rámci Mezinárodního dne archeologie  můžete ve skanzenu setkat s PhDr. Danielem Stolzem, autorem výstavy "Neuvěřitelný svět prvních zemědělců", která zajímavým a interaktivním způsobem představuje starší dobu kamennou. Výstava je koncipována tak, aby byla zajímavá i pro nejmladší návštěvníky, kteří mohou podle zájmu jak hledat odpovědi na otázky, tak například stavět studnu. Kromě významných exponátů a modelů můžete zhlédnout několik videí, poslechnout si rozhovor neolitických dětí, vyzkoušet dobové dovednosti i oděvy či zabubnovat u ohniště.

Budeme rádi, když fotografie pořízené při těchto aktivitách zašlete na adresu archeolog@muzeumlouny.cz Následně je zveřejníme na webových a facebookových stránkách muzea.

Výstava potrvá do 20. listopadu, avšak z důvodu konání následující výstavy jsme nuceni „experimentální“ část výstavy uzavřít začátkem listopadu.

V pondělí 24. října proběhne komentovaná prohlídka s autorem výstavy PhDr. Danielem Stolzem. Pro školní kolektivy je vyhrazen čas mezi 9. a 15. hodinou. Z kapacitních důvodů je nezbytné se návštěvu předem nahlásit na telefonním čísle 415 652 456. Děkujeme za pochopení.

Zajímavou upoutávku k výstavě si můžete prohlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=ikX0jbmtoU8