LUNA A KALICH - M. Jan Hus a husitství v našem regionu

8. září - 8. listopadu 2015

Velká výstava připravovaná společně s okresním archivem v rámci projektu Husovy Louny 2015 u příležitosti Husova 600. výročí upálení.

Výstava je zaměřená na vztah Jana Husa k Lounům, Žatci a širokému okolí severozápadních Čech. Chce představit období od počátku 15. století až do 20. století. Přiblíží návštěvníkům okolnosti kolem Husovu listu Lounským, Husův exil v Žatci, počátky i průběh husitské revoluce - svaz Žateckých, Lounských a Slánských. V gotické síni domu Sokolů z Mor - domu z 15. století budou vystaveny exponáty spojené s kališnickou církví: kalichy, monstrance, český graduál a další knihy i cenné sochy a obrazy. Dozvíte se, jak Lounští slavili Husův svátek před sto lety i zajímavé osudy Husova pomníku.

Na tuto výstavu bude zvýšené vstupné: 30 Kč a poloviční 15 Kč.