ICH BIN EIN VYDRA aneb jak vydra přes hranici přišla

Výstava o životě vyder v regionu Podkrušnohoří vypráví příběh, jak lokálně dříve vyhubená vydra ze Saska kolonizovala nejen Podkrušnohoří ale i další oblasti Ústeckého kraje. Na mnoha atraktivně zpracovaných panelech se dozvíte informace o životě vyder, o jejich životním prostředí v Ústeckém kraji, o tom co je i jejich prostředí ohrožuje, ale i o dalších živočiších, kteří jsou souputníky vyder v jejich vodním prostředí. Výstava zahrnuje také mnoho preparátů vyder i dalších živočichů, kteří s ní sdílí životní prostředí ve vodě i kolem vody včetně atraktivních preparátů velkých ptáků v letu. V neposlední řadě Vás čekají akvária s živými rybami a dalšímí vodními živočichy a mnoho aktivit pro děti.