3. muzejní sobota s přírodovědci a Světový den mokřadů

Vycházka za zimujícími ptáky podél Ohři v Žatci

Světový den mokřadů připadající na 2.2. je připomínkou důležité a nezastupitelné role všech biotopů zadržujících velké množství vody na světové ekosystémy. Oblastní muzeum v Lounech při této příležitosti a ve spolupráci s Českou společností ornitologickou pořádá vycházku pro veřejnost. Vycházka za vodními ptáky, kteří zimují početně na Žateckém úseku Ohře se koná v sobotu 29. 1. 2022. Sraz je v 10h. na Husitském náměstí v Žatci (50.3341N, 13.5397E). Kromě pozorování nejrůznějších druhů vodních ptáků stativovým dalekohledem se dozvíte čím a jak správně přikrmovat ptáky v zimě u vody i na krmítku, ale i něco z geologie např. co je to geomorfologický útvar Žatecká delta. S sebou si vezměte dalekohled (pokud máte) a svačinu a na sebe teplé oblečení. Vycházka je vhodná nejen pro rodiny s dětmi ale i pro širokou veřejnost. Akce se koná za jakéhokoliv počasí. Přibližná trasa pěšky je 5 km. Konec bude přibližně ve 13 hod. na místě srazu. Dotazy před akcí na telefonu 777 580 963.