150 let od povodně na Blšance

Výstava se z různých pohledů věnuje katastrofální povodni na Blšance roku 1872. Připomíná dosud největší přívalovou povodeň v historii českých zemí nejen prostřednictvím dobových svědectví a konkrétních lidských osudů, ale spojuje moderní hydrologické modely s dostupnými historickými prameny a pokouší se o časoprostorovou rekonstrukci tohoto osudného květnového večera. Kromě příčin povodně jsou zde popsány následky katastrofy pro jednotlivé obce ležící na Blšance, ohlasy v dobovém tisku, informace o sesuvech a protržení rybníků a další zajímavosti. Výstava prezentuje do té doby zcela výjimečnou sérii grafik a fotografií dokumentující povodně v českých zemích. Vernisáž se koná v úterý 10. ledna od 17.00 v domě Sokolů z Mor. Navštívit ji můžete do 26. února 2023.