11. muzejní exkurze s přírodovědci – Nechranická přehrada od 9.00

od 9.00

Při další exkurzi, která se netradičně uskuteční v neděli prozkoumáme nejzajímavější části severního břehu Nechranické přehrady, které představují kompletní průřez všemi geologickými jednotkami severočeské hnědouhelné pánve (možné zajímavé nálezy). Na jižním břehu budeme pozorovat vzácné druhy severských mořských ptáků, kteří se na přehradě zastavují během tahu. Sejdeme se netradičně v neděli 9. 10. 2022 v 9 hod. na hliněném parkovišti u severního konce Nechranické přehradní hráze (50.3763N, 13.4196E). Předpokládaný konec v 15 hod. K přesunům mezi lokalitami je nutné vlastní auto. Akce se koná za jakéhokoliv počasí. S sebou vhodné oblečení, obuv, svačinu a bude se hodit dalekohled. Vstupné dobrovolné. Dotazy na telefonu 777 862 231.