Výstavy

Příroda Českého středohoří v kresbách Petra Nesvadby

27. 2. - 8. 4. 2018

České středohoří patří mezi přírodovědně nejcennější lokality v České republice. Pestrá krajina poskytuje vhodné prostředí pro život celé řadě ohrožených a vzácných druhů. Na výstavě si můžete prohlédnout nádherné kresby těchto rostlin a živočichů, doplněné trojrozměrnými exponáty.
Vernisáž proběhne v úterý 27. 2. od 17 hodin.

Poslanci na Říšské radě ve Vídni za lounský volební obvod

13. 2. - 15. 4. 2018

Muzeum pořádá ve spolupráci s Mgr. Pavlem Fabinim z Masarykova ústavu Akademie věd výstavu Poslanci na Říšské radě ve Vídni za lounský volební obvod. Kteří poslanci a jak zastupovali město Louny v parlamentu za časů mocnáře? Jakým způsobem byli nominováni? A jak tehdy vůbec probíhaly parlamentní volby? Odpovědi na tyto otázky přiblíží výstava.
Všichni jste srdečně zváni.

JARNÍ LIDOVÉ ZVYKY ( Od Masopustu po Velikonoce)

6. 2. - 8. 4. 2018

Muzeum pro Vás připravilo, společně s lektorkami Klubu lidové tvorby Praha, výstavu s názvem: JARNÍ LIDOVÉ ZVYKY. Malým i velkým návštěvníkům představíme lidové zvyky počínaje masopustním veselím a konče největšími svátky jara Velikonocemi. Společně se ponoříme do pradávných lidových tradic, slavností i svátků, které naši předkové dodržovali. 
Jste srdečně zváni.

Foto Vernisáž
Foto Výstava

ROSTLINA VÁNOČNÍ

8. 12. - 7. 2. 2016

Na výstavě si budete moci prohlédnout rostliny a výrobky z rostlinných materiálů, které k Vánocům už neoddělitelně patří. Je také možné, že se i něco nového dozvíte o těchto rostlinách a budete se inspirovat k nové vánoční výzdobě svého bytu.

BETLÉMY RODINY PONCAROVY - 3. část

24. 11. - 24. 1. 2016

Tradiční vánoční výstavu betlémů pro Vás připraví opět manželé Jana a Petr Poncarovi.
K výstavě bude probíhat doplňkový prodej betlémů.