„Žiju v první republice“

Žiju v první republice je nejen název výstavy, ale z velké části i osobní život paní Ludmily „Koláček“ Zuskové, jejíž velkou láskou a vášní je právě prvorepubliková móda a vše co k tomu patří. Ke své netradiční zálibě se dostala díky své prababičce – spisovatelce A.D. Lánské, která se setkala za první republiky s mnoha zajímavými lidmi. Paní Zusková vystupuje pod značkou Athelier Cakee, pořádá módní přehlídky, výstavy a ve svých dobových šatech si zahrála např. ve filmu Jan Masaryk, Tenkrát v ráji i v seriálu Bohéma. O své sbírce nám povypráví na zahájení výstavy, na kterou jste srdečně zváni. Vernisáž výstavy je v sobotu 9. 9. od 16.00 hod., zazní zde také písně Jaroslava Ježka v podání Kateřina Štolová – zpěv a Jitka Sedláčková- klavír.

Přijďte načerpat atmosféru prvorepublikové elegance! Budete moci obdivovat sbírku šatů, kabelek, bot, rukaviček, bižuterie a dalších předmětů denní potřeby a nezapomene se ani na pány - i ti si zde najdou něco pro potěchu oka. Na výstavu zve kurátorka výstavy Stáňa Profousová.