ZEMĚ V NÁKUPNÍM KOŠÍKU

ve spolupráci s Městem Louny
Oblastním Muzeem v Lounech
a OA a SOŠ G.F.Fajtla
vás srdečně zvou na osvětovou akci

„Země v nákupním košíku“

kterou pořádáme u příležitosti oslav
Světového Dne Země
v pátek 21.4.2017 v budově Oblastního Muzea v Lounech
akce je určena žákům I. st. ZŠ

Program pro jednu třídu je celkem 50-60ti minutový:
(10 minut společný úvod a organizace, rozdělení dětí do skupin
30 minut samostatná práce skupin dětí na jednotlivých stanovištích
10 minut společný závěr, vyhodnocení a společné bubnování)

Témata:
Studenti si na jednotlivých stanovištních připraví pro skupiny žáků hravé dovednostní úkoly zaměřené na odpovědnou spotřebu – nákup a spotřeba potravin, jejich původ, cena, kvalita, způsob jejich distribuce a vliv na stav životního prostředí, Úkoly budou připraveny ve třech stupních náročnosti – dle věku účastníků.

Forma:
Pohybové hry, výtvarná činnost,hudební činnost, paměťová cvičení, motorická cvičnení, pokus, verbální cvičení
Discipliny na jednotlivých stanovištích jsou připraveny ve třech stupních náročnosti (přípravná, 1.a2.třída, 3.a 4. třída, 5.třída) a věnovat dětem se budou studenti OA a SOŠ G.F.Fajtla pod vedením ing. Miluše Novákové, pracovníci Muzea a pracovníci EC Dymnivka.

Časový harmonogram:
První kolektiv (jedna třída – max. 35dětí – pokud jsou kolektivy malé je tedy možné sloučit dvě třídy do 35ti dětí) začátek v 8:00, další kolektivy potom ve dvacetiminutových intervalech:
8:00, 8:20, 8:40, 9:00, 9: 20, 9:40, 10: 00, 10:20, 10:40, 11:00, 11:20, 11:40

Přihlašovat se můžete telefonicky nebo e-mailem: 777256187, eko.dymnivka@seznam.cz
Přihlášky: do naplnění kapacity