100 let od vypuknutí 1. světové války - prodlouženo

Malá výstava v Domě Sokolů z Mor v prostorách nad schodištěm má připomenout neblahé výročí počátku Velké války. Jsou zde představeny výhradně ze sbírek lounského muzea: zbraně, součásti uniforem a výstroje, odznaky a vyznamenání, zdravotní pomůcky, vlajky, fotografie, dopisy a pohlednice, památeční předměty z války apod.
Velká část pochází z bývalého muzea v Hřivicích, zejména korespondence a výrobky vojáků (hlavně zajatců) z nejrůznějšího odpadového materiálu (střepiny, nábojnice, kosti, žíně apod.).
Některé zajímavé předměty: uniforma italského legionáře, puška Mannlicher M1895 – výzbroj Rakousko-uherské armády, revolver Smith & Wesson – ruský (1869), brýle proti střepinám, model děla – moždíře (Škoda vz. 11), hliníkové zubní protézy, obvazové balíčky…